sounplex5886 sounplex5886 11-12-2017 Mathematics contestada Sophia spent $7.30 for school supplies . she spent $3.00 for a notebook and$175 for a pen. she also bought 3 large erasers. if eacheraser had the same cost, how much did she spend for each eraser?