Seudónimo
Seudónimo
17-02-2017
Mathematics
contestada
Could someone please help me with this
Respuesta :
fullmetall
fullmetall
17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie
17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
What was one pillar of faith in the shaker community
Pleasseee help!! With number 4 and 5
What is the solution set of [x1x<-5) n {x1x > 5)? all numbers less than -5 and greater than 5 the numbers between -5 and 5 the empty set all real numbers
Solve compund inequality -3<2x-1<5
Un apartaestudio de forma cuadrada mide 2x+3y de lado como se muestra en la figura 2.24 Cual es el área total del apartaestudio?
A car A is going north east at 80kmph&another car B is going south east with velocity of 60kmph .the velocity of A relative to B makes an angle with north
When you are beated badly , why does yr skin turn blue-black on that area?
You deposit $175 in an account that pays 4% interest compounded quarterly. How much will you have in the account after 2 years? A. $182.11 B. $189.50 C. $204.7
1. Why is the wooden bench turned to face the house? This is from the Boy in the Striped Pajamas
According to the DEA and the FDA, schedule I drugs have __________. A. a low potential for abuse B. a medical use that is safe under medical supervision C. no c