Respuesta :
Answer:
11.6
Step-by-step explanation:
Divide the 23.20 by 2 to get 11.6 per fluid. So the answer is $11.6.
Hope this helped you out!!!
Answer:
$1.45 per fluid ounce
Step-by-step explanation:
There are 8 ounces in 1 cup
There are 16 ounces in 2 cups
Solve:
- 16 ounces = $23.20
- 1 ounces = $23.20 ÷ 16
- 1 ounces = $1.45
-Chetan K