Suppose Ben paid $30 for 4 pounds of grapes and 2
pounds of apples. What is the price per pound of each
fruit?

Respuesta :

Answer: 5

Step-by-step explanation: add 2+4 and get 6 then divide 6/30 and you get 5 or the reverse u know what i meant right?