Two different customers go to Vallarta to get stuff to make tacos. Customer A buys 2 packages of tortillas for $2 each, 2 pounds of pollo at $2 per pound, and 1 pound of carne asada. Customer B buys 1 package of tortillas for $2 and 2.5 pounds of carne asada. Both customers paid the exact same amount for their food. How much is a pound of carne asada?
I know I asked before but again this is due tonight. Please do not send any files to download I respectfully will not download anything I don't know about, just for safety. This question is for VARIABLES ON BOTH SIDES, even if you just write it out as an equation I can probably figure it out from there. All help is appreciated but NO FILES