Respuesta :
Answer: he paid 3.25 for each gallon
Step-by-step explanation:
Divide the money (16.25) by the gallon (5) and get 1 gallon for 3.25
Answer: he paid 3.25 for each gallon
Step-by-step explanation:
Divide the money (16.25) by the gallon (5) and get 1 gallon for 3.25