hisomerville hisomerville 11-02-2021 Mathematics contestada Carla bought 5 school lunches in one week for $18.75. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 school lunch? A. P/5 = $18.75 B. 5/P = $18.75 C. $18.75/5 = P D. 5/ 18.75 = P And also include how you got the answer