Respuesta :
Answer:
$15
Step-by-step explanation:
$4.50 time 3 = $13.50 (9 lbs)
$4.50 divided by 3 = $1.50 (1 lb)
$1.50 plus $13.50 = $15
Answer:
$15
Step-by-step explanation:
$4.50 time 3 = $13.50 (9 lbs)
$4.50 divided by 3 = $1.50 (1 lb)
$1.50 plus $13.50 = $15