1uorl 1uorl 15-12-2020 Mathematics contestada Jasmine can buy 2.25 pounds of beef for $7.98. What is the unit price per pound of meat? I haven't done unit rate in a while and I can't find it in my notes. So could you explain how to find unit rate too?