Respuesta :
Answer:
The price per inch is $0.35
Step-by-step explanation:
First you have to convert 5 feet into inches.
5·12= 60.
Then, divide the 21 by 60.
21/60 = 0.35
In conclusion, it costs $0.35 per inch.
Answer:
The price per inch is $0.35
Step-by-step explanation:
First you have to convert 5 feet into inches.
5·12= 60.
Then, divide the 21 by 60.
21/60 = 0.35
In conclusion, it costs $0.35 per inch.