2)
A barbecue is being planned for 175 people. The ice cream sandwiches for desert cost $1.68 per dozen. It is
assumed that the average number of sandwiches eaten per person will be 1.25. What will it cost to buy ice cream
sandwiches for the barbecue. Solve the problem by dimensional analysis.