A wildflower bouquet costs $4.25 at the farmer's market. A vase can be purchased for an additional $3.50. Kelly has $20 to buy a bouquet for her mother with a vase. She'd also like to buy just a bouquet for herself and another for her best friend.

Respuesta :

100748

Answer:

16.25$

Step-by-step explanation:

4.25 times 3 = 12.75

vase- 3.50

12.75 + 3.50 = 16.25$

with 3.25$ left.

Answer:

shooot

Step-by-step explanation: