carlosatkins22 carlosatkins22 12-09-2019 Mathematics contestada Suppose you bought eight oranges and one grapefruit for a total of 4.60. Later that day, you bought six oranges and three grapefruits for a total of 4.80. What is the price of each type of fruit?