Ted bought four cans of soup A for $6. for each soup in the table, indicate whether or not the soup has the same price per can as soup A .write the appropriate phrase in each box .each answer will be used twice​

Ted bought four cans of soup A for 6 for each soup in the table indicate whether or not the soup has the same price per can as soup A write the appropriate phra class=