Matt buys 3 yards of fabric for $7:47 then he realizes that he needs two more yards he goes to the store and purchases the additional fabric at the same cost as the original price once he has all 5 yards how much will he have spent in total

Matt buys 3 yards of fabric for 747 then he realizes that he needs two more yards he goes to the store and purchases the additional fabric at the same cost as t class=