fatimathebest3743 fatimathebest3743 13-02-2018 Mathematics contestada Tony bought 9 cartons of ice cream and 4 cartons of yogurt each carton of ice cream cost $3 and each carton of yogurt cost $2 how much more money did tony spend on ice cream than on yogurt