Respuesta :
56/25= $2.24 per gallon (Wow that's a lot)
32.05/15= $2.14 per gallon (Better....but not really)
It would be best to buy 15 gallons for $32.05
32.05/15= $2.14 per gallon (Better....but not really)
It would be best to buy 15 gallons for $32.05