YaBoiRico YaBoiRico 12-01-2018 Mathematics contestada Lewis bought 36 cups of Italian ice in 3 different flavors. Each cup costs $4. How much did Lewis pay for each flavor? A.$48 B.$36 C.$42 D.$54