kodyleaveon35oxocas kodyleaveon35oxocas 15-12-2017 Mathematics contestada Jesse bought 3 pounds of hamburger for $11.37. How much does 1 pound of hamburger cost? A. $3.72 B. $3.79 C. $30.79 D. $34.11