Respuesta :
3 pounds for 6 dollars
1 pound for 2 dollars
10 pounds for 20 dollars
1 pound for 2 dollars
10 pounds for 20 dollars
For this problem, we will use something called Proportion, we cross multiply to check our answer. Anyways, the answer is $20