Respuesta :
If the Jewelry store sold 354 necklace this week and the cost of each necklace is $99 then the product of the total necklace and the cost of each is the sales for the week. So it made 354 * 99 = $35, 046. This is the amount the store made. On the other hand If the question meant to ask how much profit did the store make then that would be the total sales for the week which is $35, 046 - cost price and any other additional expenses.
Answer:
i agree with the other person
Step-by-step explanation: