emilinyambrose emilinyambrose 16-11-2017 Mathematics contestada Victoria went shopping for ingredients to make a stew.The table shows the weight and cost of each of the ingredients that she bought.What is the price for one pound of bell peppers?Which ingredients cost the most per pound?