cookriggsck cookriggsck 13-11-2017 Mathematics contestada Carmen wins $35 was in the contest. Tubes of her favorite brand of paint cost $4.80 each. Paint brushes cost $6.70 each. How many tubes of paint can Carmen buy with her winnings and still have enough left for 2 brushes?