Hello There!
Follow through:
336/3 = 112
112 + 100 = 212.
Therefore, the cost per day is $212.
If it then asks how much all 3 days will cost, it is:
336 + (100 x 3) = 636
You can also do it like this:
212 x 3 = 636.
The cost for 3 days is $636.
The cost per day is $212
Hope This Helps You!
Good Luck :)
- Hannah ❤