Austin23217 Austin23217 11-11-2017 Mathematics contestada The school janitor is going to purchase a vacuum cleaner to use in the classrooms. The regular price of a vacuum cleaner is $70. The janitor can buy a used one for $28. How much money will he save if he buys the used vacuum cleaner?