marshmellow3331 marshmellow3331 12-10-2017 Mathematics contestada Nails cost $.13 per pound and screws cost $.21 per pound. Michelle bought 1.5 pounds of nails and 3.4 pounds of screws. How much did she pay for the nails and screws?