kittykatbear89 kittykatbear89 16-09-2017 Mathematics contestada Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price /p/, per towel A 54. 90p= 9 B 9p= 54. 90 C p/9 = 54.90 D p/54.90 = 9