genbunny1102005 genbunny1102005 14-09-2017 Mathematics contestada Three different customers purchase kiwis The one customer pays 2.30 for 3 kiwis another 5.53 for 7 Kiwis and the other 8.69 for 11 KIWIS what is the cost per kiwi is it $0.79 $6.90 $1.30 $0.59