EggyMeggy EggyMeggy 12-05-2017 Mathematics contestada Please help. :) a) Ryan bought 25 pounds of rice for $11. How many dollars did he pay per pound of rice? b) At Hoffman's Bike Rentals, it costs $25 to rent a bike for 5 hours. How many dollars does it cost per hour of bike use?