kamoni8235 kamoni8235 15-03-2017 Mathematics contestada Nathan Alexander wants to purchase ears of corn for a family reunion picnic. A farmers' market near his home offers six ears of corn for $1.25, 12 ears of corn for $2.64, or 36 ears of corn for $7.20. Which is the best buy?