At Joe's Cafe one cup of coffee and 3 donuts cost $3.70 and two cups of coffee and two donuts cost $3.80 what is the cost of one donut and what is the cost of one cup of coffee
$3.50 I believe because the cost of ONE cup of coffee and 3 donuts is $3.70. And 2 cups and 2 donuts are 10 cents more. So ONE cup and ONE donut are $3.50 I beleve