marissa39 marissa39 11-03-2017 Mathematics contestada Nathaniel buys 2 dozen oranges at $3:50 per dozen, four kilograms of apples at $3:25 per kilogram two kilograms of carrots at $1:90 per kilogram and one kilogram of potatoes for $1:20 he received a 5%