kylie478317 kylie478317 12-01-2023 Mathematics contestada A 500 g packet of Healthy Flakes costs €3.20. A 750 g packet of Healthy Flakes costs €4.50. Which size packet is the better buy? Show all your calculations and explain your answer clearly.