Respuesta :

$95 because $76 divided by 8 is $9.5 which is how much 1 lesson costs so you x it by 10 to find out how much 10 lessons cost which is $95
$95 for 10 lessons.

you need to divide 8 & 76 to find how much money one lesson would cost. You get $9.50. Then you do $9.50 times 10 to see how much money 10 lessons would cost.

The answer is $95.
Hope this helps!!!!