sFonsshreenczyn sFonsshreenczyn 13-02-2017 Business contestada A farmer grows wheat, which she sells to a miller for $100. the miller turns the wheat into flour, which she sells to a baker for $150. the baker turns the wheat into bread, which she sells to consumers for $180. consumers eat the bread.