jusden292882 jusden292882 12-09-2022 Mathematics contestada You are selling lemonade for $1.50, a bag of kettle dog for $2.50 at a fair. Write and simplify an corn for $3, and a hot of money you receive when p people buy expression for the amount one of each item.