Respuesta :
Answer:
$16.5
Step-by-step explanation:
if one pound is 2.75 dollars (unit rate) you multiply 2.75 by six to get the cost of six pounds.
Answer:
$16.5
Step-by-step explanation:
I hope this helps, if it doesn't then just message me and ill be more than happy to help :)