Worth 41 points!
A camp counselor buys lunch for her campers at a nearby fast food restaurant. On Monday, she purchased 5 hamburger meals and 6 chicken nugget meals, for a total of $39. On Thursday, she purchased 9 hamburger meals and 2 chicken meals, for a total of $35. Which pair of equations could be used to determine the cost of each type of meal?​

Worth 41 pointsA camp counselor buys lunch for her campers at a nearby fast food restaurant On Monday she purchased 5 hamburger meals and 6 chicken nugget meals class=