gkcj8y8zbm gkcj8y8zbm 15-03-2022 Mathematics contestada William buys two bags of peaches and three bags of apricots for $17. Sylvla buys four bags of peaches and two bags of apricots for $22 from the same store. What is the cost of one bag of peaches?