Respuesta :

Answer:

A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.

Step-by-step explanation:

What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Answer:

simple. each frozen waffle is $0.68

Step-by-step explanation:

d i v i d e 4.67 by 7.