Respuesta :

Answer: D) Cookies that sell $8.00 for 10

Explanation:

The unit price is ($9.60)/12 = 0.80 dollars per cookie, ie 80 cents per cookie.

Buying 10 cookies will cost 0.80*10 = 8 dollars