Respuesta :
Answer:
$4.75
Step-by-step explanation:
As the price per pound is a one-to-one ratio, one could just simply multiply by using: 0.7 lbs * ($6.79 / 1 lb) = $4.75/1 = $4.75
Answer:
$4.75
Step-by-step explanation:
As the price per pound is a one-to-one ratio, one could just simply multiply by using: 0.7 lbs * ($6.79 / 1 lb) = $4.75/1 = $4.75