Respuesta :
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
You simply need to find the unit rate, so just divide 11.18 by 13!
11.18 ÷ 13 = 0.86;
One can costs 86 cents.
Hope this helped!