If a fresh squeezed orange juice stand sells someone 4 cups for $4.60, what is the cost of 1 cup of orange juice?

Respuesta :

$1.15 per 1 cup of orange juice

Step-by-step explanation:

find unit cost: cost ÷ quantity

4.60 ÷ 4= 1.15

Answer:

the answer is on the above

Otras preguntas