Respuesta :
People who will buy one of the three beachfront parcels D. Nick E. Rosa and F. Tim
What is minimum selling price?
The minimal selling price is used to prevent items from being sold with little or no margin. The minimal sell price can be defined as either a dollar amount or a percentage over base value.
Conclusion: How to Calculate selling price per Unit
1. Determines the total fee of all units purchased.
2. Divide the total cost by the number of units purchased to get the cost price.
3. Use the selling price formula to calculate the final price: selling price = cost price + profit Margin.
learn more about the selling price here https://brainly.com/question/1153322
#SPJ2