spoiledangeleyez21 spoiledangeleyez21 15-12-2021 Mathematics contestada 1. Bananas are on sale for $0.39 per pound. Mr. Schurter bought 3 3/4 pounds of bananas. Which is amount he paid for the bananas? A) between $1.20 and $1.50 B) between $1.50 and $1.70 C)more than $1.70 D) less than $1.20