Brainybulaaron6890 Brainybulaaron6890 15-11-2021 SAT contestada If a unit price label has a unit price of 21. 5 cents per pound, how much is the total price for an 8 pound package? a. $0. 37 b. $1. 72 c. $2. 69 d. $17. 20.