Respuesta :
Well if we multiply 3.48 times two which would make 4 toothbrushes it would be 6.96. So this means if we wanted a better deal on more toothbrushes. The answer would be the package of 4
3.48x2= 6.96. Therefore if you bought the pack of 4 toothbrushes it would be a better deal bc you can get the same amount of toothbrushes for less since the 4 pack is 6.60 =)