rashedeyad2020 rashedeyad2020 11-11-2021 Mathematics contestada Mary goes to the bakery with $35. She purchases 2 loaves of bread for $3 each and a cake for $15. She plans to spend the remainder of her money on cookies that cost $1.25 each. What is the greatest number of cookies that Mary can buy? HELPPPP