Respuesta :
Answer: $2
Step-by-step explanation:
just do 4 divided by 2 and your answer is 2
Answer:
$2 for 1 Amy's Organic Soup
Step-by-step explanation:
Since 2 of Amy's Organic Soup is = $4
Divide to find the Unit Rate for the cost of 1 soup.
Let x = Cost of Amy's Organic Soup
$4 = 2x
$4/2 = 2x/2
$2 = x